
53 partner
213 Projekt
Az Urban Pm széles körű építészeti szolgáltatásai közé tartozik az építészeti tervezés, a belsőépítészet, a fit-out tervek és a digitális tervezés, amikben mind nagy hangsúlyt kap a minőség, a költségvetés és a menetrend ideális egyensúlya a tervezés minden szakaszában. Csapatunk és a designpartnerek mind hagyományos, mind személyre szabott megoldásokat nyújtanak megrendelőink számára. A kis léptékű lakóépületektől a nagyobb irodaházakig erős identitással rendelkező és funkcionális terveket hozunk létre. Házon belüli műszaki ellenőr szakértőkkel ügyfeleinknek biztosítjuk, hogy a projektek a szerződéses megállapodás szerint jöjjenek létre.
Az emberi érzékekre épülő építészet és a fenntartható tervezés szempontjait ötvöztük annak érdekében, hogy egy csúcskategóriás irodai külsőt teremtsünk a Vajkay utcában.
Manapság a lővészet nem csupán egy sport, hanem egy esemény és találkozási pont. Olyan igények és funkciók kapcsolódnak hozzá, ami nem csupán a lőtér használatra irányul. Válaszul az tervezett épület egy olyan hátteret ad a sportolni vágyóknak, amely az elegancia érzésével tölti el az ide érkező vendégeket és egész napos programnak biztosít helyszínt. Az épülettömeg egyszerű, háromszög alakú forma, amely idomul a telek adottáságaihoz. Az épület feltárása a hosszoldal közepén történik, így megérkezéskor teljes egészében megmutatkozik az épület pavilonszerű tömege és homlokzati dinamikája. A lőtér pályák a pinceszinten rejtve helyezkednek el, míg a pavilon földszintjén kávézó, áruház, iroda és közösségi tér kap helyet. A látszóbeton és szálcement felületeket a bejáratnál található vízfelület és pergolás terasztető ellensúlyozza.
A fenntarthatóság és az ipari szemlélet figyelembevételével gondoltuk újra a régi üzleti tárgyalót, tiszteletben tartva a Magyar Nemzeti Vasút szellemi örökségét.
A villaépület a II. kerület Petneházy rét egyik utcájában, újépítésű és kortárs épületek környezetében fekszik. A terv egy olyan letisztult tömeget formáz az enyhén lejtős domborzatba, ahol a kiszolgáló és garázs funkciók félig a földbe süllyednek, míg a lakórész dinamikusan kiemelkedik. Az épület egy modern párnak készül, akiknek a privát, de világos hálórész és a nyitott, tágas nappali kihangsúlyozása fő szempont volt. A földszinten kap helyet a főbejárat, ahonnan belső lépcsőn lehet megközelíteni a lakórészt. A földszint tömörségével ellentétben az emeleti rész világos a nagy üvegfelületeknek köszönhetően. Míg a déli tájolású hálószoba és nappali szinte teljes üvegfelületet kap, addig a fürdőt, vendégszobát, konyhát és a gyerekszobát az utca, valamint a szomszéd felé egy intimebb homlokzati kialakítás takarja.A dinamikusan kiemelkedő rész sötétebb, fa mintázatú Trespa burkolatot kap, míg az épület fő tömege matt fehér Trespa burkolatot. A főbejáratot , valamint a sötét tömeget egy porszórt alumínium lemez
szegélyezi. Az ablakok zsaluján, valamint a garázskapun ugyanaz a Milano Grigio Trespa burkolat található, ezzel egységesítve a homlokzati kialakítást. A terasz továbbnyúlik az épület homlokzatán, ezzel kihangsúlyozva a zöld felület összekötését az építettel. A végében egy pihenőrész, kerti grillező kap helyet, a tetejét könnyűszerkezetes tető fedi, csakúgy, mint az egyik oldalát.
A tervezési program a visegrádi Nagyvillám-hegy környéki turisztikai attrakciókat ( zip-line és kabinos felvonó) és az ezekhez tartozó kiszolgáló épületet foglalja magában. A cél egy olyan épület létrehozása volt, mely a funkciójához igazodóan dinamikus megjelenésű, mindamellett a környezetéhez adaptívan és alázatosan viszonyul. A tömegformálás alapvetése az épülethez közvetve csatlakozó kilátótorony ablakmotívumainak kiterjesztett absztrakciója, mely az egész épületen végigfutva jelenik meg.Az épület tömege terepszint alatt elhelyezkedésével rejtve marad, nem konkurál a kapcsolódó műemléki épülettel, ugyanakkor a terepadottságokat használva erőteljes és lendületes megjelenésű.A komplex funkciójú épület az attrakciók kiszolgáló egységeink kívül egy turisztikai pavilonként működik, fogadóterekkel, vendéglátótérrel és konyhával, valamint irodahelyiséggel és vizesblokkal. A természetes fény bejutását az épülettömeg súlypontjában elhelyezett átrium tér biztosítja, mely adott esetben a vendéglátótér kültéri bővítését is szolgálhatja.
A pályázat egy olyan hotel és wellness központot vízionál a nyíregyházi Sóstó déli területére, ami formájával és kialakításával a lehető legteljesebb rálátást és kapcsolatot biztosítja a tóval. Az elképzelés szerint a 100 szobás szállodakomplexum mellett heyet kapna 10 tóparti kabin. Az üvegfelületekkel, a tájépítészeti kialakítással, valamint a belső intim kerttel a terv törekszik a természet és a zöld felületek kiemelésére.
Az Etyek Kabin egy olyan épitészeti koncepcióval erősiti a helyi értékeket ami innovativan egyszerre illeszkedik be és tűnik ki. A kabin letisztult mai formákkal és elemekkel kapcsolódik a környező borvidékhez és épitészeti elemekhez. Az koncepció azt az egyre szélesebb közönséget célozza meg akiknek nem a teljes kiszolgálás, hanem az esztétika, a nyugalom, a minőség és a hangulat a fontos.